1968 után újra Európa-bajnokságot nyert az olasz válogatott
2021-07-12 - 06:16:13

Büntetőpárbajban dőlt el a bajnoki cím

Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini együttese a tegnap esti döntőben 1-1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. A végeredmény ugyan nem ezt mutatja, de az olaszok számára indult keservesen ez a mérkőzés tegnap, ugyanis már a második percben vezetett Anglia Shaw góljával. Ezután sem nagyon találták a ritmust, kevés volt a keresztmozgás. A második félidőben már egy agresszívabb olasz válogatott jött ki a pályára. Ennek meg is lett az eredménye és sikerült egy szögletből gólt lőni. A későbbiekben is az olaszok voltak a továbbiakban is a kezdeményezőbbek, de már nem sikerült újabb gólt lőni. Maradt a büntetőpárbaj, ami az olaszoknak ment jobban, Donnarumma zseniálisan védett, illetve Anglia fiatal játékosai rosszul lőtték a 11-eseket: Rashford, Sancho és Saka is kihagyta, így Olaszország veretlenül megnyerte az Európa-bajnokságot, illetve Anglia is veretlenül lett ezüstérmes.