Több matrica közül válogathatnak az autósok
2015-01-04 - 08:44:58

Eddig több mint 140 ezer e-matricát értékesítettek, megyei matricát több mint 85 ezer autós vásárolt. Továbbra is lehet tíznapos, havi és éves jegyet is venni. Egy szakaszra csak egyféle érvényes vignettát kell váltani, és az autós dönti el, hogy melyik változatot kéri.

Az új autópálya-matricák mellett továbbra is érvényesek maradnak, és megvásárolhatók a régi, időalapú tíznapos, havi vagy éves címkék. Január 1-jétől így az autósok egyéni kalkuláció alapján dönthetik el, hogy maradnak-e a számukra bevált szolgáltatásnál, vagy élnek az új lehetőségekkel – hangsúlyozta Kibédi Varga Lajos, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. szóvivője.

A cég munkatársa kiemelte, a fizetős szakaszokon nincs szükség két különböző matricát váltani, elég egy érvényes típust vásárolni. Ez lehet a korábbi időalapú matricák valamelyik fajtája – tíznapos, havi, országos éves – vagy a megyei vignetta, a lényeg az, hogy a díjköteles szakaszon egy érvényes jogosultsággal rendelkezni kell. Azok az autósok, akik a díjkötelessé vált szakaszokat januárban matrica nélkül használják, átmenetileg mentesülhetnek a büntetés megfizetése alól, ha legkésőbb február végéig az adott szakaszra érvényes megyei vagy országos éves matricát váltanak. A szóvivő emlékeztetett, hogy az M0-ás autóút több szakasza díjmentes maradt: az 1-es számú főút és M5-ös autópálya közötti rész, a 4-es főutat és az M3-ast összekötő szakasz, valamint a Megyeri híd és környéke, egészen pontosan a 11-es főút és a 2-es főút közötti kilométerek. Megyei matrica ezerötszáz értékesítési ponton vásárolható, ezek listája a www.nemzetiutdij.hu-n tekinthető meg. Február 1-jétől minden korábbi értékesítési ponton lehet majd új címkéket vásárolni, ugyanazon a helyen az összes megyére vehető matrica.



További cikkek a témakörből
Január 8-ig lehet módosítani a keresztféléves eljárás adatait
2015-01-04 - 08:51:19
Január 8-ig ellenőrizhetik, módosíthatnak adataikon és egy alkalommal a sorrenden a keresztféléves jelentkezők az e-felvételi rendszerén keresztül.
Januártól letesztelik a gyermekek fizikai fittségét a közoktatásban
2015-01-04 - 10:13:31
A kormány támogatásával Magyar Diáksport Szövetség  el tudott indulni egy európai uniós programon. Ennek keretében hamarosan letesztelik a gyermekek fizikai fittségét a közoktatásban. Az ötödik osztálytól felfelé lesz kötelező a tesztelés, a felmérési időszak január végétől május végéig tart. 
Január elsejétől fix árfolyamon számítják majd ki a törlesztőrészleteket
2014-12-31 - 08:33:58
A devizahitelek esetében március 1-jétől április végéig kapják meg az ügyfelek az elszámolási igazolásokat
Változások lesznek a magánszemélyek adózásában
2014-12-30 - 15:08:00
A december 31- e után kötendő házasságoknál a párok együttesen havi 31 250 forinttal csökkenthetik adóalapjukat – elegendő az egyik félnek első házasnak lenni –, ami havi 5000 forint adómegtakarítást jelent számukra. Az első házasok adóalap-kedvezményét a házasságkötés hónapját követő hónaptól 24 hónapig, de legfeljebb a gyermekek után járó családi adóalap-kedvezményre való jogosultság hónapjáig lehet érvényesíteni.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu