ÁNTSZ: a legtöbbször a közterületen sértik meg a dohányzás ellenes szabályokat
2014-12-30 - 07:38:56

  A buszmegállókban, vasútállomásokon, pályaudvarokon találkoznak a legtöbbször tilosban dohányzókkal a közegészségügyi felügyelők, tisztiorvosok, az összes bírság háromnegyedét ilyen esetek miatt, magánszemélyekre szabták ki.     A tájékoztatás szerint jóval kevesebb esetben bírságoltak közforgalmú intézményben, szórakoztató, vendéglátó-ipari egységben és közoktatási intézményben, munkahelyeken.

A közterületen tiltott helyen dohányzók ellen indítottak az idén legtöbbször eljárást a népegészségügyi szakigazgatási szervek. A különböző közforgalmú intézmények - a munkahelyek, vendéglátóhelyek - azonban szinte maradéktalanul betartják a nemdohányzók védelméről szóló törvény előírásait - derült ki az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) éves összegzéséből.    Az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatalához a december 15-ig beérkezett adatok szerint az idén több mint 27 ezer egységet ellenőriztek. Bírságot 120 esetben, 3,3 millió forint értékben szabtak ki.    A buszmegállókban, vasútállomásokon, pályaudvarokon találkoznak a legtöbbször tilosban dohányzókkal a közegészségügyi felügyelők, tisztiorvosok, az összes bírság háromnegyedét ilyen esetek miatt, magánszemélyekre szabták ki.     A tájékoztatás szerint jóval kevesebb esetben bírságoltak közforgalmú intézményben, szórakoztató, vendéglátó-ipari egységben és közoktatási intézményben, munkahelyeken.     A legmagasabb bírság az eddig beérkezett adatok szerint 250 ezer forint volt, amit egy egészségügyi intézmény dolgozójának kellett befizetnie.    Érzékelve azt, hogy a legtöbb probléma a közlekedési eszközök megállóiban, állomásokon tapasztalható, az ÁNTSZ jövő évre kiemelt munkatervi feladatként határozta meg ezek ellenőrzését - írták.   2012. január 1-jén lépett hatályba a nemdohányzók védelméről szóló törvény módosítása, amely megtiltotta a dohányzást többek között a nyilvános zárt helyeken és a megállókban.



További cikkek a témakörből
Egyelőre kevés az influenzás beteg
2014-12-30 - 08:07:54
         Egyre több ország számol be arról, hogy a betegektől levett légúti mintákból kimutatták az influenza vírusát. Földrajzilag kiterjedt influenzajárványt még csak Hollandiából jeleztek. Anglia közepes influenzaaktivitásról adott jelentést, több más európai országban - köztük Magyarországon is - elszórtan jelentkező megbetegedéseket regisztráltak
Januártól 1,8 százalékkal emelkednek a nyugdíjak
2014-12-30 - 09:22:22
Januártól 1,8 százalékkal emelkedik a nyugdíjak, illetve egyes járadékok összege.Ennek megfelelően szintén 1,8 százalékkal emelkedik egyebek mellett az özvegyi nyugdíj, az árvaellátás, a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a rokkantsági ellátás, a rehabilitációs ellátás, a baleseti járadék és a fogyatékossági támogatás.
Betegen is dolgozunk
2014-12-29 - 15:23:41
Jelentősen csökkent a táppénzt igénybe vevők és a táppénzen töltött napok száma 2005 és 2013 között annak ellenére, hogy a foglalkoztatottság emelkedésével bővült a jogosultak köre - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal Táppénz, 2005-2013 című átfogó elemzéséből.
Az új matricatípusok január elsejétől hozzáférhetőek
2014-12-29 - 15:20:26
Nem csúszik az új autópályamatrica-rendszer bevezetése- mondja a kormányszóvivő.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu