Személyügyi kérdésekben is döntött ma Debrecen közgyűlése
2014-07-10 - 17:43:04

A Nagyerdei Kultúrpark Közhasznú Nonprofit Kft. irányítását például július 15-től kettős ügyvezetés végzi

Személyügyi kérdésekben, anyakönyvi eseményekkel, kezességvállalással, intézményátalakítással kapcsolatosan is döntött ma Debrecen közgyűlése. A testület többek között arról is döntött arról, hogy új vezető kerül a Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit Kft. élére: a leköszönő Orendi Mihály helyére Becsky Andrást választotta meg a képviselőtestület. A Nagyerdei Kultúrpark Közhasznú Nonprofit Kft. irányítását pedig július 15-től kettős ügyvezetés végzi. Nagy Sándor Tiborhoz ugyanis Halász Csilla csatlakozik. Kósa Lajos polgármester ezzel kapcsolatosan kifejtette: erre azért van szükség, mert a marketing-tevékenység terén az állatkert kissé elmaradt. Megszavazták a Modemet működtető gazdasági társaság megszüntetését is. Kósa Lajos fogalmazott, korábban a Déri Múzeum működtetése megyei és nem városi hatáskör volt, s ez változott meg már tavaly év elején. Ebből pedig logikusan az következett, hogy érdemes összevonni a most már a város által üzemeltetett, egymás szomszédságában álló Dérit és a Modemet. Mindezt úgy, hogy a Modem nevét megtartják, hiszen az már jól bejáratott márkává vált. Házasságkötési ügyben is módosított az önkormányzat. Mostantól azoknak, akik külső helyszínen szeretnék kimondani a boldogító igent, az a jövőben bruttó 8 ezer forint lesz. A Nagyerdei Stadion üzemeltetésére vonatkozó előterjesztést is tárgyaltak. Az üzemeltető, MSE Klaszter Kft. 254 millió forintos hitelt szeretne felvenni a stadion helyiségeinek kialakításához és fejlesztéséhez. Mivel az MSE Kft.-nek 22%-ban az önkormányzat a tulajdonosa, így a hitelfelvételhez neki kell kezességet vállalnia, ami a közgyűlés meg is tett.



További cikkek a témakörből
Összeolvad a MODEM és a Déri Múzeum
2014-07-11 - 08:18:42
A városi közgyűlés döntésének értelmében a MODEM-et üzemeltető Modern Debreceni Művészeti Közhasznú Nonprofit Kft. megszüntetésével az intézmény összeolvad a 2013 január 1-vel önkormányzati fenntartásúvá vált Déri Múzeummal. Kósa Lajos kiemelte, nem a beolvadással akarják átalakítani a MODEM-et, hanem a tevékenységet viszik át a Déri Múzeumba.
Mégiscsak megveszi a Munkácsy képeket a magyar állam
2014-07-11 - 11:34:20
A Déri Múzeumban ennek ellenére hosszabbított nyitva tartással várják a képek iránti érdeklődőket… így ma és holnap délelőtt 10 órától 22 óráig lesz nyitva a Munkácsy Terem.Vasárnap a szokásos nyitva tartás mellett, 10 és 18 óra között látható a Krisztus-trilógia
Idén is lesz nyári gyermekétkeztetés és napközi Hajdúnánáson
2014-07-10 - 16:28:52
A programban 30 százalékban a kistermelők által megtermelt alapanyagból készített ételt kell adni a gyerekeknek
Gyógynövények hétvégéjét rendezik meg a Hortobágyon
2014-07-10 - 16:27:41
A vállalkozó kedvűek próbára is tehetik tudásukat

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu