Döntött a Kúria: nem ütközik jogszabályba a devizaalapú kölcsönszerződés
2013-12-16 - 14:29:52

Nem ütközik jogszabályba, sem jó erkölcsbe, nem uzsorás és nem színlelt szerződés a devizaalapú kölcsönszerződés - döntött a Kúria polgári kollégiuma jogegységi határozatában hétfőn.

Nem ütközik jogszabályba, sem jó erkölcsbe, nem uzsorás és nem színlelt szerződés a devizaalapú kölcsönszerződés - döntött a Kúria polgári kollégiuma jogegységi határozatában hétfőn. Wellmann György, a kollégium vezetője a testület jogegységi ülése után ismertette: a devizaalapú kölcsönszerződések olyan szerződések, amelyekben az adós az adott időszakban irányadó forintkölcsönnél kedvezőbb kamatmérték mellett devizában adósodott el, amiből következően ő viseli az árfolyamváltozás hatásait. A Kúria kollégiumvezetője kitért arra is: a devizahiteles perek mögött meghúzódó gazdasági-társadalmi probléma káros következményeit nem lehet kizárólag jogi úton felszámolni és a megoldást nem lehet kizárólag a bíróságoktól várni.



További cikkek a témakörből
Ezer élelmiszercsomagot osztanak ki a debreceni rászorulóknak
2013-12-16 - 14:33:10
Emlékeztetett arra, hogy a vállalkozás évek óta támogatja a debreceni gyermekklinikát, a helyi sportot és a rászorulókat, ez a támogatás az utóbbi három évben megközelítette a félmilliárd forintot.
Kíváncsiak arra, hogyan fejlődjön Debrecen 2020- ig
2013-12-16 - 14:36:47
A tervezési folyamat során a vállalkozások, a különböző szakmai és civil szervezetek, kamarák és hatóságok mellett a város lakóinak is lehetőségük nyílik arra, hogy véleményezzék a készülő stratégiát. Ennek jegyében megkezdte működését a 2020.debrecen.hu honlap, ahol folyamatosan elérhetők lesznek a tervezés során elkészülő dokumentumok, amelyekkel kapcsolatban a debreceniek közölhetik véleményüket, javaslataikat.
Pénteken lejár egy határidő az adózásban
2013-12-16 - 09:16:28
A társasági adóelőleg feltöltésére kötelezett vállalkozóknak a helyi iparűzési adóelőlegüket december 20-ig, most péntekig kell a várható éves adó összegéig kiegészíteni
Nyilas Misi Múzeuma
2013-12-16 - 09:15:18
A Nyilas Misi Múzeuma című foglalkozásokon a régi diákélet és a regény eredeti helyszíne ismerhető meg

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu