Szombaton kezdődik az Eötvös Kupa: kísérő rendezvényeket is ígér a több napos sport program
2013-08-12 - 10:09:49

A csapatok felvonulása augusztus 18-án, vasárnap 20.30-tól lesz a Déri téren. Előtte zenél a Debrecen Big Band

Augusztus 17-19. között rendezik meg a 17. Eötvös Kupa nemzetközi röplabdatornát, a térség legnagyobb röplabdás utánpótlás seregszemléjét. Szombaton 14 órától 9 pályán kezdődnek a mérkőzések, a másik 18 csapat 15 órától lép először pályára. A nyitónapon minden együttes három mérkőzést játszik, így a nap végére kialakulnak a csoportok végeredményei. Vasárnap a keresztjátékokra kerül sor, míg hétfőn a helyosztók következnek. A lányoknál az induló 24 együttes nyolc érkezik, míg a fiúknál a 12 gárda hét nemzet képviseletében lép pályára. A tornán összesen a tucatnyi ország 36 csapata 114 mérkőzést játszik. A lányoknál többesélyes a verseny, a magyar válogatottat számos klubcsapat szeretné megelőzni. A fiúknál a három csoport élére a belga, a grúz és a magyar válogatott kapott kiemelést. A három nemzeti gárda mellett a tavalyelőtti ezüstérmes lengyel Lesko és a tavalyi bajnok Dunaferr számít esélyesnek. Kelet-Európa legnagyobb röplabda utánpótlás versenyén több hajdú-bihari együttes is megméretteti magát. A lányoknál Balmazújvárost a Veres Péter Gimnázium, Szakközépiskola és Szakképző képviseli, szintén hazai pályán kezdi a küzdelmeket a Tóth Árpád Gimnázium, a Diószegi Sámuel és a Bolyai Általános Iskola. A rendező Eötvös DSE ezúttal négy lánycsapattal nevezett. Debrecent az NB I-es DEAC két együttessel képviseli. A tornát idén is kísérő rendezvények színesítik. Ismét nemzetközi rajzkiállítást rendeznek; sor kerül az edzők, sportvezetők szakmai fórumára is. A csapatok felvonulása augusztus 18-án, vasárnap 20.30-tól lesz a Déri téren. Előtte zenél a Debrecen Big Band.



További cikkek a témakörből
Nem kapnak cafeteriát a pedagógusok szeptembertől
2013-08-12 - 17:24:31
A tanárok idén szeptembertől nem fognak béren kívüli juttatást kapni, jövőre talán – írja a Világgazdaság Online.
Tovább csökkennek a lakásárak
2013-08-12 - 17:26:34
Nem fordult meg a trend az idén az első negyedévében a magyarországi lakáspiacon, a lakásárak 2 százalékkal tovább csökkentek az előző negyedévhez képest. 
Karneváli Hét: indulnak a programok
2013-08-12 - 09:48:56
Pénteken már indul a Lurkó Liget, ahol a családosok is biztosan találnak számukra kikapcsolódást nyújtó programokat
Színes programokat ígérnek a karneváli hétre
2013-08-12 - 09:42:05
Lesz Galiba fesztivál, Lurkó Liget, Klasszikusok karneválja, koncertek, számtalan kiállítás, előadás, tűzijáték, és utcabál is

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu