Segít a Dekom az árvízi területeken
2013-06-04 - 17:30:47

A debreceni különleges orvosi mentőcsoport (Dekom) nyolc orvosa és hét műszaki szakembere indulásra kész, hogy segítsen az ausztriai, illetve a hazai árvíz sújtotta területeken a mentésben.

A debreceni különleges orvosi mentőcsoport (Dekom) nyolc orvosa és hét műszaki szakembere indulásra kész, hogy segítsen az ausztriai, illetve a hazai árvíz sújtotta területeken a mentésben - közölte Késmárky András, az orvoscsoport vezetője kedden az MTI-vel. Tájékoztatása szerint kedd reggel Magyarország bécsi nagykövetségéhez eljuttatott levelükben felajánlották segítségüket az ausztriai árvízben bajba jutottak mentésében. Két hajójuk közül az egyik olyan kismerülésű motorcsónak, amely nagy sebességre képes, s gyorsan be lehet jutni vele a vízzel elzárt területekre. A jármű diagnosztikai felszereltsége egy mentő rohamkocsiéval egyenértékű, kiképzett személyzettel a fedélzetén - tette hozzá a Dekom vezető orvosa. A hajók mellett öt-hat speciálisan felszerelt terepjárójuk és egy mentőautójuk is készen áll, hogy szükség esetén akár Ausztria, akár Magyarország területén bekapcsolódjanak a speciális mentésbe, ellátásba - jegyezte meg. Magyarországon a katasztrófavédelemmel számos közös mentési akcióban vesznek részt a Dekom szakemberei, legutóbb egy nehezen megközelíthető terepről mentettek ki egy gerincsérültet - ismertette Késmárky András.



További cikkek a témakörből
Útnak indult a Bocskai Lövészdandár dunai árvízhez
2013-06-04 - 17:31:58
Négyszázötven katona indul útnak ma 17 óra után az MH 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni Kossuth laktanyájából azért, hogy részt vegyen a dunai árvízhelyzet elhárításában.
Árvíz: a debreceni katonák ma reggel kezdik meg a katasztrófa-elhárítási munkát
2013-06-05 - 10:19:27
Kilencszáz katona indult útnak a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni és hódmezővásárhelyi helyőrségéből
Bronzérmes lett a Debreceni Csapat az Ultrabalaton Versenyen
2013-06-04 - 11:16:42
A hétvégén rendezték meg az Ultrabalatont
Távozik Ramos
2013-06-04 - 10:25:42
A játékos anyagi igényei magasak voltak, a jelenlegi fizetésének a háromszorosát kérte

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu