Rendhagyó programok színesítik a karneváli hetet, Risztov Évi is zsűritag lesz
2012-08-10 - 17:14:07

Kisgyerekek és családok felvonulása színesíti a 43. Debreceni Virágkarnevált kísérő karneváli hetet

Kisgyerekek és családok felvonulása színesíti a 43. Debreceni Virágkarnevált kísérő, augusztus 16-án induló karneváli hetet. Az ország és Debrecen egyik legnagyobb rendezvényeként tartják számon évek óta a Virágkarnevált, amely rendre színesedik, minden évben képes megújulni - hangoztatta Somogyi Béla, a város kulturális ügyekért felelős alpolgármestere ma a rendezvény beharangozó sajtótájékoztatóján. A politikus a Virágkarnevált a város büszkeségének nevezte, amelyre a virágkocsikat zsűriző tagként szívesen érkeznek illusztris személyek a városba. Idén a zsűri tagja lesz mások mellett Debrecen friss olimpiai aranyérmese, Risztov Éva úszó, Váradi József, a júniusban Debrecen és London között mentrendszerinti repülőjáratot indító Wizz Air vezérigazgatója és Gazsó L. Ferenc, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgató-helyettese. Cs. Tóth János, a Főnix Rendezvényszervező Kft. ügyvezető igazgatója a virágkocsikról elmondta, hogy idén új művészeti stílusokat is engedtek érvényesülni, a korábbi realista megjelenítés mellett formabontó kompozíciók is felvonulnak. A karneváli hét egyik újdonsága lesz a Galiba Fesztivál: augusztus 19-én a kisgyermekes családok jelmezes előfelvonulása egyfajta "junior virágkarnevál" lesz. Ami pedig a koncerteket illeti, a Kossuth téren mások mellett Szentpéteri Csilla, a Bikini és az Első Emelet is fellép az augusztus 21-én záruló karneváli héten.



További cikkek a témakörből
Halálra gázoltak egy gyalogost Hajdú-Biharban
2012-08-12 - 09:13:53
A baleset Nyíradony és Aradványpuszta között történt
Folytatódik a fokozott ellenőrzési akció az utakon
2012-08-13 - 08:57:13
Ezzel azt szeretnék elérni, hogy az ünnepi hétvégét ne lehessen fekete hétvégének nevezni
Százak köszöntötték Risztov Évát Debrecenben
2012-08-10 - 14:18:25
Rádiónknak sikerült mikrofonvégre kapni. Beszélt gyerekkori ígéretéről, illetve külön köszönetet mondott Lénárt Ágota sportpszichológusnak:
A korai fajtákkal megkezdődött az almaszüret
2012-08-10 - 14:16:24
Az ország almaültetvényeinek mintegy 60 százaléka az északkeleti térség termőterületén, Borsod és Hajdú-Bihar egy részén, illetve Szabolcsban található

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu