Az emberi bőr képes arra, hogy áramot vezessen, és így adatokat is továbbíthat, ami viszont lehetővé teszi, hogy egy ajtó érintésre nyíljon, vagy hogy egy kézfogás útján névjegyet küldjön az embert a partner mobil telefonjára. Ennek a technikának már léteznek prototípusai, de egy német vállalkozás abban bízik, hogy hamarosan már kész termékekkel léphet piacra. A számom itt van a kezemben
Az emberi bőr képes vezetni az áramot. 1000 volt meglehetősen ijesztően hangzik, de egyáltalán nem szokatlan testünk számára. Ha ugyanis egy műanyag fésűvel fésülködünk, ekkora feszültség minden további nélkül keletkezhet, s a feszültség csak akkor távozik többnyire az ujjbegyeken át, amikor az ember megérint valamilyen, az elektromos áramot vezető tárgyat érintünk meg.
A bajorországi Wesslingben az Ident Technology nevű vállalkozás hisz a fentiekben vázolt lehetőségekben. "Az emberi bőr, akár egy rézkábel, képes arra, hogy elektromos jeleket továbbítson, amelyek aztán a kéz irányába haladnak, és onnan elektromos készülékekhez lehet továbbítani őket" - véli a cég egyik vezetője.
Az általuk kifejlesztett technikával csak nanoamperes mértékkel mérhető az áram, ami a századrésze a kvarcórák által a bőrre továbbított árammennyiségnek, vagyis nem érzékelhető. Így aztán adatokat továbbíthatnak a bőr segítségével egy adókészülékből egy vevőkészülékhez, például az ember a saját autóját kulcs nélkül nyithatja.
Miután az elektromos jelek a levegőben is terjednek, ideális esetben az autó akkor is kinyílik, ha a kéz néhány centire van a kilincstől. Hasonló módon a motort is be lehet indítani mondjuk úgy, hogy a tulajdonos a kezével megérinti a volánt.
A technológia neve skinplex, és gyakorlatilag minden nagy német autógyár kísérletezik vele, de igen sok területen lesz alkalmazható - mondták a bajor cégnél a wissenschaft című német tudományos hírportál munkatársának.
MTI